• Podręczniki - religia

          • Wykaz podręczników do religii na najbliższy rok.

            Na czerwono są te, które w tym roku wchodzą po raz pierwszy.

            Dzieci z klas 3 i 7 nie mogą przejąć książek od starszych, muszą kupić nowe.  

            Przedszkolaki kupują zgodnie z wiekiem dziecka.

             

            PODRĘCZNIKI DO LEKCJI RELIGII

            2022/2023

            PRZEDSZKOLE 3 i 4 latki – PAN BÓG KOCHA DZIECI, ks. S. Łabendowicz

            5 latki – JESTEŚMY DZIEĆMI BOŻYMI, ks. S. Łabendowicz

            6-latki (Kl. „0”) – JEZUS MNIE KOCHA, ks. S. Łabendowicz

            SZKOŁA PODSTAWOWA

            Kl. I – BÓG NASZYM OJCEM, ks. S. Łabendowicz

            Kl. II – BOG DAJE NAM SWOJEGO SYNA - JEZUSA, ks. S. Łabendowicz

            Kl. III – JEZUS PRZYCHODZI DO NAS, ks. S. Łabendowicz

            Kl. IV – JESTEM CHRZEŚCIJANINEM, ks. S. Łabendowicz

            Kl. V – BÓG POSZUKUJE CZŁOWIEKA, ks. S. Łabendowicz

            Kl. VI – JEZUS CHRYSTUS NAS ZBAWIA, ks. S. Łabendowicz

            Kl. VII – BÓG WSKAZUJE NAM DROGĘ, ks. S. Łabendowicz

            Kl. VIII – ABY NIE USTAĆ W DRODZE, ks. S. Łabendowic

          • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

          • 24 czerwca 2022 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Uroczystość tę zainaugurowała msza święta w Kościele Parafialnym w Łagowie, w której udział wzięła cała społeczność szkolna, a także sympatycy naszej placówki. W szkole obchody rozpoczęto odśpiewaniem hymnu, następnie było przekazanie sztandaru klasie VII i uroczyste ślubowanie ósmoklasistów. Po części oficjalnej nastąpiło wręczanie świadectw, dyplomów oraz nagród dla najlepszych uczniów. Były także podziękowania dla dwóch pań, które przechodzą na zasłużoną emeryturę. Mamy nadzieję, że Pani Małgorzata Kuba i Pani Marzena Cieślik będą mile wspominać pracę w murach naszej szkoły.
            Zabrzmiał ostatni w tym roku szkolnym dzwonek i uczniowie oficjalnie rozpoczęli wyczekiwane wakacje...

          • Informacja - zakończenie roku szkolnego

          • 1. Msza Święta z udziłem dzieci i młodzieży - 24.06.22 r., o godz. 8:00 w kościele parafialnym w Łagowie.

            Zapraszamy wszystkich Sympatyków naszej szkoły, którzy chcieliby uczestniczyć w tym wydarzeniu.

            Dzieci i młodzież szkolna będzie dowieziona do kościoła autobusami.
             

            Nie ma zmian w rozkładzie przywozu dzieci.
             

            2. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 - w szkole 9:15, w przedszkolu (Mszadla) godz. 11:00. Po otrzymaniu świadectw, dzieci wracają do domu autobusami.

            3. Godziny pracy przedszkola nie ulegają zmianie.

          • WYCIECZKA „KRASNALI” I „MOTYLKÓW” DO „ PRZYSTAŃ TU- ALPAKI.”

          • W dniu 7 czerwca grupy „ Krasnale” i „Motylki” udały się na wycieczkę do „Przystań Tu – Alpaki” znajdującej się nieopodal Zwolenia. Tego dnia dzieci miały okazję poznać te cudowne zwierzęta. Dowiedzieliśmy się skąd one do nas przybyły i w jakim celu ludzie je hodują. Wiemy już, że Alpaki to bardzo pożyteczne zwierzęta. Dostarczają nam nie tylko wełny, ale też mnóstwo pozytywnych doznań. Przedszkolaki bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem karmiły i bawiły się ze zwierzętami. Następnie wszyscy uczestniczyliśmy w zabawach na przystani i wykonaliśmy prace plastyczne z wykorzystaniem alpaczej wełny.

          • 76 rocznica Bitwy pod Zwoleniem i 80 rocznica powstania AK

          • W środę 08 czerwca uczniowie z klas VI-VIII naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe do kina “Świt” w Zwoleniu. Wzięli oni  udział w rozpoczynających się obchodach 76 rocznicy Bitwy pod Zwoleniem i 80 rocznicy powstania AK.  Uczniowie w kinie obejrzeli dwa filmy historyczne reżyserowane przez pana Przemysława  Bednarczyka,  a potem rozwiązywali test wiedzy historycznej w programie KAHOOT. Pierwszy film “Rozkaz rozbić więzienie” dotyczył odbicia aresztowanych  i torturowanych  byłych uczestników walk z okupantem hitlerowskim, którzy  bez powodów, jedynie dlatego, że należeli do konspiracyjnej organizacji Armii Krajowej byli prześladowani i przetrzymywani przez rządzącą  władzę. Drugi zaś stoczonych walk  15 czerwca 1946 roku pod Zwoleniem. Oddziały partyzanckie pod dowództwem Franciszka Jerzego Jaskulskiego „Zagończyka ” rozbili  posterunek Milicji Obywatelskiej i zerwali wszystkie linie telefoniczne w Zwoleniu. Ruszyli dalej w kierunku Kozienic. Na drodze napotkali oddział Armii Czerwonej transportujący konie. Wywiązała się wielogodzinna bitwa. Z odsieczą żołnierzom radzieckim przybyła grupa operacyjna UB i oddział NKWD. Była to jedna z największych bitew pomiędzy podziemiem poakowskim,  a siłami komunistycznymi w regionie. W wyniku starcia pod Zwoleniem oddziały radzieckie straciły przeszło 40 zabitych i 16 rannych. Partyzanci stracili około 6 żołnierzy. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w konkursie.

          • Tradycyjny Sad

          • Miło nam poinformować, że klasa 5 zakwalifikowała się do II etapu konkursu “Tradycyjny sad”.  Jest to  konkurs  grantowy realizowany w partnerstwie z Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz Polską Akademią Nauk. Projekt ma charakter międzyszkolnej rywalizacji i polega na promocji wiedzy dotyczącej starych odmian drzew owocowych oraz na stworzeniu mini sadu składającego się właśnie z tych drzew, w ogólnodostępnym miejscu przy szkole lub przedszkolu. Szkoła otrzymała od fundacji środki pieniężne na zakup starych odmian wiśni oraz założenie sadu. W dniu dzisiejszym nasi  uczniowie sadzili drzewka i krzewy owocowe. Miejsce mini sadu znajduje się w pobliżu boiska szkolnego ,otoczone jest kwitnącą łąką. Jest ogólnodostępne dla wszystkich uczniów oraz mieszkańców pobliskich miejscowości.Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem pracowali przy sadzeniu drzew, krzewów. Bardzo dziękuję za wspólną pracę.

          • Ogłoszenie

          • Szanowni Państwo,

            w związku z podpisaniem przez Prezesa Rady Ministrów Zarządzenia nr 153 z dnia 31 maja 2022 r. w sprawie wprowadzenia na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej drugiego stopnia alarmowego BRAVO oraz w nawiązaniu do rekomendacji Wojewody Mazowieckiego, informuję o kontynuowaniu wzmożonej uwagi oraz zakazu wstępu do szkół i przedszkoli osób postronnych do 30 czerwca 2022

          • Wycieczka do Trickoramy

          •  

            W dniu 12 maja uczniowie klasy czwartej wraz z opiekunami odwiedzili największe w Polsce centrum iluzji i trickartu “Trickorama” w Radomiu. Kilkadziesiąt zachwycających, wielkich prac anamorficznych stworzonych  przez polskich artystów wywodzących się z nurtu street-artu umożliwiło uczniom przeniesienie do środka malowanych obrazów przedstawiających m.in Kota Radomiau, King Konga i Podwodny Świat. Ponadto, dzieci miały okazję zagłębić się w świat iluzji optycznej poprzez oglądanie wielkich i mniejszych kalejdoskopów, bajkowych miraży, labiryntu luster oraz zadziwiających eksponatów. Wizyta w Trickoramie to była nie tylko rozrywka i sztuka, ale również solidny zastrzyk wiedzy z zakresu optyki, matematyki i fizyki, którą uczniowie zdobywali poprzez zabawę. 

          • WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS I-III

          • W dniu 17 maja 2022 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Radomia.

            Wyjazd rozpoczął się od szaleństw w Centrum Zabaw Hula –Park, gdzie podczas dwugodzinnej zabawy dzieci zjeżdżały ze zjeżdżalni oraz toru saneczkowego, skakały na trampolinach i ćwiczyły umiejętności wspinaczkowe.

            Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Wsi Radomskiej. Uczniowie wraz z panią przewodnik obejrzeli stare chaty wraz z ich wyposażeniem, dawne maszyny rolnicze oraz pierwsze ciągniki. Dowiedzieli się również jak wyglądało życie na wsi kilkadziesiąt lat temu. Ponadto dzieci wzięły udział w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”, podczas których zobaczyli jak dawniej wytwarzano mąkę oraz poznali tradycyjny sposób wypiekania chleba. Następnie własnoręcznie rozdrabniały ziarna na mąkę, a następnie zagniatały ciasto i formowały bułeczki,  które po wypieczeniu w piecu mogły skosztować.

            Ostatnią atrakcją była wizyta w kinie Helios i wspólne oglądanie filmu „Sonic 2: Szybki jak błyskawica”.

            Uczniowie do domu wracali zmęczeni, ale uśmiechnięci co świadczy o tym, że wycieczka była udana.

          • Spotkanie z alpakami

          • 16 maja grupa przedszkolna Smerfy odwiedziła gospodarstwo alpakoterapeutyczne w Łęce. Alpaki to południowo-amerykańskie zwierzęta z rodziny wielbłądowatych  o bardzo łagodnym usposobieniu,  milutkie i mięciutkie. Właściciele farmy przygotowali dla nas wiele atrakcji.  Po pierwsze dzieci dowiedziały się w jaki sposób głaskać alpaki, żeby nie zdenerwować zwierzęcia oraz być bezpiecznym. Następnie poznały sposób przygotowania marchewki do karmienia, a następnie każde z dzieci miało okazję poczęstować alpakę smakołykiem. Na farmie mieszka również lama i dzieci razem z opiekunem omawiały różnice pomiędzy alpaką  a lamą. Kolejna atrakcją był spacer z „nowymi przyjaciółmi” pod czujnym okiem opiekunów. W otoczeniu pięknej przyrody i sympatycznych zwierząt dzieci urządziły sobie piknik. Zrelaksowani wróciliśmy do szkoły.

          • Informacja

          • Szanowni Państwo,
            w związku z podpisaniem przez Prezesa Rady Ministrów Zarządzenia nr 132 z dnia13 maja 2022 r. w sprawie wprowadzenia na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej drugiego stopnia alarmowego BRAVO oraz w nawiązaniu do rekomendacji
            Wojewody Mazowieckiego przedłużam obowiązujący zakazu wstępu do szkoły osób postronnych do 31 maja 2022 r.
            Zakaz nie dotyczy rodziców i opiekunów oraz
            realizowanych zgodnie z planem przedsięwzięć np. zebrań z rodzicami, dni otwartych, uroczystości szkolnych i sportowych, rekrutacji i innych planowych przedsięwzięć wynikających z życia placówki.

          • Wyjazd do Niepokalanowa

          • Dnia 11 maja dzieci z naszej szkoły, które przystąpiły w tym roku do I Komunii Św., Komunii rocznicowej i bierzmowania uczestniczyły w wyjeździe do Niepokalanowa. Najmłodszym uczestnikom towarzyszyli również rodzice.

            Pierwszym punktem podróży był Ośrodek Formacyjny Rycerstwa Niepokalanej w Niepokalanowie Lasku gdzie powitali nas Ojcowie franciszkanie: O. Stanisław i O. Mirek, którzy odprawili Mszę św. w naszej intencji. Już tu dowiedzieliśmy się nieco na temat historii powstania klasztoru i osoby założyciela - św. Maksymiliana M. Kolbego.

            Następnie udaliśmy się do głównego klasztoru w Niepokalanowie, gdzie czekał na nas smaczny obiad, który zjedliśmy wspólnie z zakonnikami. Posileni na ciele mogliśmy kontynuować zwiedzanie.

            Zaczęliśmy od Sanktuarium Matki Bożej Wszechpośredniczki Łask, którego budowę rozpoczął św. Maksymilian jeszcze przed II wojną światową. Następnie przeszliśmy do Kaplicy Wieczystej Adoracji, gdzie od 4 lat trwa nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o pokój.

            Później był czas na "garść" wiedzy na temat historii chrześcijańskiej Polski przedstawionej w formie ruchomej szopki - Panorama Tysiąclecia. Ponad 140 figur znanych polskich chrześcijan przesuwało się przed naszymi oczami na tle efektów świetlnych i akustycznych, defilując przed figurą Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej narodu polskiego.

            Po emisji Panoramy przeszliśmy do najstarszej części Niepokalanowa, tzw. drewnianej kaplicy, gdzie włączyliśmy się w transmitowaną przez Radio Niepokalanów Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

            Podsumowaniem całego pobytu była wizyta w Muzeum św. Maksymiliana, które urządzono w budynku, w którym kiedyś była pralnia i stolarnia. Muzeum zajmuje trzy sale. Zdjęcia i eksponaty opatrzone komentarzem przewodnika - franciszkanina pozwoliły nam jeszcze lepiej poznać życie i działalność założyciela Niepokalanowa, a także misyjne apostolstwo, prowadzone w duchu Rycerstwa Niepokalanej.   

             

             

          • Wycieczka oddziałów przedszkolnych do biblioteki

          • Z okazji  wydarzenia pt. „Tydzień  Bibliotek” ,w środę 11 maja przedszkolaki z naszej szkoły wybrały się już kolejny raz do Biblioteki Gminnej w Przyłęku. Smerfy, Motylki i Krasnale dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom poszczególne sale i działy biblioteki. Następnie wszystkie dzieci wysłuchały bajki o przygodach małego żółwika Franklina a także oglądały „ papierowy teatrzyk” ilustrujący czytaną książkę, na podsumowanie bajkowych warsztatów przedszkolaki wykonały swojego magicznego żółwika z elementów papierowych. 

            Na zakończenie wspólnej przygody w bibliotece dzieci uczestniczyły w zabawie ruchowej z książką – jako główny rekwizyt zabawy. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze – paniom z biblioteki dziękujemy za poświęcony czas.