• TańczMY

• Prosimy o wypełnienie ANKIET!

Mazowiecki Kurator Oświaty informuje, że Instytut Muzyki i Tańca realizuje pilotażowy program „TańczMY w szkole”. Jego celem jest m. in. upowszechnianie tańca w ramach wychowania fizycznego oraz wprowadzanie treści dotyczących historii i teorii tańca w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Instytut, poprzez realizację programu „TańczMY w szkole” chciałby zachęcić szkoły do umożliwienia uczniom udziału w zajęciach tanecznych – w ramach dopuszczalnych form realizacji obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego. O tym, jaki to będzie rodzaj tańca, będą decydować szkoły: dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie, rodzice i opiekunowie – stąd konieczne jest przeprowadzenie ankiet diagnozujących.

Pozwolą one ocenić stopień zainteresowania tańcem wśród dzieci i młodzieży, a także pomogą w ustaleniu przyczyn niewielkiej dotychczas liczby szkół, w których uczniowie uczęszczają na zajęcia taneczne w ramach zajęć wychowania fizycznego. Planowana jest również organizacja szkoleń metodycznych w zakresie tańca, skierowanych do nauczycieli wychowania fizycznego, dzięki którym będą oni mogli podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i prowadzić zajęcia taneczne na wysokim poziomie.

Zachęcamy Państwa do zainteresowania się programem i wypełnienia krótkiej ankiety. Termin ich wypełnienia wskazany przez Instytut upływa 4 czerwca 2021 r.

Linki do ankiet – Ankieta dla nauczycieliAnkieta dla rodziców , Ankieta dla uczniów

Pragnę jednocześnie poinformować, że program „TańczMy w szkole” oraz przedstawiane Państwu ankiety są skierowane do uczniów klas IV-VIII. Termin ich wypełnienia upływa 4 czerwca 2021r.

• Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

• W dniu 26 maja  w naszym przedszkolu odbywały się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas których każda z grup zaprezentowała swój program taneczno – wokalno – recytatorski, który można zobaczyć on-line. Dzieciaki bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę.   Po pięknych występach artystycznych Smerfy i Krasnale zawiozły i wręczyły  swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Uroczystości z okazji „Dnia Mamy i Taty”dostarczyły wszystkim wiele radości i szczęścia.

• PHO3NIX ACTIVE SCHOOL - GŁOSUJEMY!

• Wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przyjaciół naszej szkoły prosimy o oddanie głosu na nasz film w konkursie video.

Głosujemy od 24 maja do 30 maja. W chwili głosowania należy podać adres mailowy, a następnie potwierdzić oddany głos w wiadomości mailowej, klikając w link: POTWIERDZAM ODDANIE GŁOSU. Adres mailowy jest wykorzystywany wyłącznie w celu weryfikacji poprawnie oddanego głosu i nie będzie wykorzystywany w przyszłości.

Dnia 3 czerwca nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników konkursu pierwszej edycji projektu PHO3NIX ACTIVE SCHOOL – NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCA SZKOŁA W POLSCE!

NAGRODY:

1 MIEJSCE – 10 TYSIĘCY DOFINANSOWANIA NA SPRZĘT SPORTOWY DLA SZKOŁY

2 MIEJSCE – 7 TYSIĘCY DOFINANSOWANIA NA SPRZĘT SPORTOWY DLA SZKOŁY

3 MIEJSCE – 5 TYSIĘCY DOFINANSOWANIA NA SPRZĘT SPORTOWY

100 SPORTOWYCH WARSZTATÓW DLA POZOSTAŁYCH SZKÓŁ, KTÓRE W GŁOSOWANIU UZYSKAJĄ NAJWIĘKSZĄ LICZBĘ GŁOSÓW!

Link do głosowania: https://pho3nix-kids.com/pho3nix-active-school/?video-id=1135

• Harmonogram zajęć stacjonarnych

Poniedziałek 24.05

klasa IV i VIII

Wtorek 25.05

Środa 26.05

Czwartek 27.05

Piątek 28.05

klasa V i VI

Poniedziałek 31.05

Od 31 maja br. wszyscy uczą się już stacjonarnie w szkole

Czwartek 03.06

dzień wolny od zajęć dla wszystkich

Piątek 04.06

dzień wolny od zajęć dla wszystkich

• Zajęcia biblioteczne u przedszkolaków

• Nie od dziś wiadomo, jak ważne jest czytanie od najmłodszych lat, jaka powinna być rola książki
            w życiu człowieka oraz jak czerpać wiedzę z książek nie niszcząc ich. O tym wszystkim nasze przedszkolaki dowiadują się podczas realizacji treści programowych, które maja na celu zaszczepić w nich zadatki na przyszłych czytelników. Pomagają nam w tym również spotkania z pracownikami biblioteki. W czwartek mieliśmy w przedszkolu niezwykłych gości, odwiedziły nas Panie na co dzień pracujące w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przyłęku. Panie bibliotekarki opowiedziały dzieciom o funkcjonowaniu  oraz o zasadach panujących w Bibliotece. Następnie zaprezentowały
            najbardziej lubiane przez dzieci serie książeczek. Przedszkolaki  z przyjemnością wysłuchały

czytanych bajek. Panie zachęcały dzieci do odwiedzania biblioteki, wypożyczania książek oraz poznawania nowych bohaterów i ich przygód. Na koniec Smerfy i Krasnale wykonały kolorowe zakładki do książek.
            Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

• Harmonogram zajęć stacjonarnych

• Poniedziałek 17.05

klasa IV i VIII

Wtorek 18.05

klasa VI i VII
            klasa VIII - konsultacje

Środa 19.05

klasa IV i V

Czwartek 20.05
            klasa VI i VII
            klasa VIII - konsultacje

Piątek 21.05
            klasa IV i V

Klasy I, II i III uczą się stacjonarnie codziennie.

Plan konsultacji kl. VIII

1. j. polski
            2. j. polski
            3. matematyka
            4. matematyka
            5. j. angielski
            6. j. angielski

1. matematyka
            2. matematyka
            3. j. angielski
            4. j. angielski
            5. j. polski
            6. j. polski

Klasa VII we wtorek na 5 lekcji - matematyka, w środę na 4 lekcji - chemia.