• Dzień Pluszowego Misia

          • „Miś jest mały i puchaty
            Miś jest fajny i kudłaty
            Miś jest gruby jak ta kula
            Misia zawsze się przytula.”

            25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.
            Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.
            W tym dniu gościliśmy niezwykłych gości. Przybyły do nas Panie bibliotekarki z Gminnej Biblioteki w Przyłęku.
            Dzięki wyjątkowym gościom dzieci poznały historię powstania pluszaków, każdy z bajkowych misiów miał dla dzieci zadanie. Nie brakowało tańców, wierszy, piosenek o tematyce misiowej. Chętne dzieci mogły skosztować także przysmaku wszystkich misiów- miodku.
            Dzieci wykazały się także sprawnością, przeszły misiowe tory przeszkód, a na koniec brały udział w misiowym quizie. Po pełnej uśmiechu, ogromu radości zabawie, dzieci podśpiewując poznane piosenki, wróciły z przyjaciółmi- Misiami do swoich sal.
            Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia. Najważniejszy, główny cel imprezy- wspólna, zgodna zabawa- został osiągnięty.”

        • SZLACHETNA PACZKA
          • SZLACHETNA PACZKA

          • Miło nam poinformować, że nasza szkoła  dołaczyła do grona organizacji wspierających akcję SZLACHETNA PACZKA. Razem ze szkolnymi wolontariuszami będziemy zbierać artykuły dla rodziny pani Marty. Najbardziej potrzebne rzeczy to: artykuły żywnościowe o długim terminie ważności ( np. kawa, herbata, ryż itp.), artykuły higieniczne dla dorosłych i dzieci, artykuły szkolne. Prosimy o wsparcie naszych działań. 

        • GÓRA GROSZA
          • GÓRA GROSZA

          • Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ubiegłoroczną akcję. Wspólnie udało nam sie zebrać kwotę 299,28 zł, która została przekazana na rzecz Towarzystwa Nasz Dom. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnej XXII edycji Góry Grosza.

        • Wielki konkurs Rzecznika na najciekawsze prace plastyczne o prawach dziecka
          • Wielki konkurs Rzecznika na najciekawsze prace plastyczne o prawach dziecka

          • W związku ze zbliżającym się Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, obchodzonym corocznie 20 listopada, ustanowionym uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada 2014 r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o prawach dziecka, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak ogłasza konkurs dla wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych na najciekawsze prace plastyczne o tematyce związanej z prawami dziecka. Prace można tworzyć w dowolnej technice.

            Do wygrania są rowery, zestawy do darta, namioty, sprzęt do gry w badmintona i ping-ponga, piłki, koszulki sportowe, ale także czytniki e-booków i słuchawki bezprzewodowe… 

            Na Wasze prace czeka Pedagog szkolny do 10 grudnia 2021 roku. 

            Więcej na temat konkursu można przeczytaćna stronie Wielki konkurs Rzecznika na najciekawsze prace plastyczne o prawach dziecka – Rzecznik Praw Dziecka (brpd.gov.pl)

          • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          • ,, Wolności nie zdobywa się na zawsze, Polska w całej tej tysiącletniej historii musiała doświadczyć tyle upodleń, i upokorzeń. Musiała, – abyśmy dziś byli mądrzejsi o doświadczenia tego tragicznego w skutkach narodu bilansu. Tylko mądre decyzje związane z naszą słowiańską cechą, sprawią, że Polacy zapragną tę wolność strzec i nikomu nie pozwolą, aby Polska na nowo zniknęła z mapy Europy.”  

            Jan Paweł II

            11 listopada 1918 rok to jedna z najważniejszych dat w historii polskiego państwa. Pokolenia Polaków, żyjąc pod zaborami, walczyły o pamięć i narodową tożsamość. Po 123 latach niewoli naznaczonej walką i cierpieniem wielu Polaków, nasz kraj odzyskał suwerenność.

             10 listopada w naszej szkole odbyła się  uroczysta akademia poświęcona 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 23 rocznicy nadania szkole imienia ppłk AK Józefa Pawlaka “Brzozy”. Została ona przygotowana przez uczniów kl. VII . Miała  na celu przybliżenie młodzieży tragicznych wydarzeń związanych z walką Polaków o niepodległą Ojczyznę. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, poprzez które starali się ukazać patriotyzm naszych przodków oraz znaczenie daty 11 listopada 1918 roku w historii naszego państwa. W obchody włączyli się również uczniowie z klasy I  recytując wiersz “Kto ty jesteś” i śpiewając piosenkę “Jesteśmy Polką i Polakiem”. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły  włączyli się także w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

          • 11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości w oddziałach przedszkolnych

          • Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada w grupach przedszkolnych Krasnale i Motykli obchodziliśmy rocznicę Odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem naszych zajęć, które zaciekawiły małych patriotów było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

          • II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pn. "Odpoczywaj na wsi"

          • Zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla uczniów szkół podstawowych pn. Odpoczywaj na wsi, którego jednym z celów jest promowanie wypoczynku na polskiej wsi oraz kreowanie pozytywnego wizerunku obszarów wiejskich, jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowanie i całoroczne atrakcje.

            Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej ( format A3 ) pokazującej walory naturalne, dziedzictwo kulturowe oraz różnorodność przyrodniczą obszarów wiejskich.

            Prace wraz z wypełnionymi załcząnikiami prosimy złożyć do środy 17.11.2021 do wychowawców. 

            Regulamin_konkursu_plastycznego.pdf

            Zalaczniki_do_regulaminu_konkursu.pdf

          • Spotkanie autorskie

          • Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku serdecznie zaprasza nauczycieli oraz uczniów klas starszych na spotkanie autorskie z pisarką Izabelą Marią Krasińską.

          • "CZUJKA na straży Twojego bezpieczeństwa" - konkurs dla uczniów

          • Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Państwową Straż Pożarną.  Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa pożarowego, kształtowanie świadomości na temat niebezpieczeństw i zagrożeń związanych z zatruciem tlenkiem węgla, pożarów w obiektach mieszkalnych oraz utrwalanie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

            Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej zgodnej z tytułem konkursu. Prace mogą być wykonane dowolna techniką oraz na dowolnym formacie. W konkursie oceniane będą prace, których motywem przewodnim będzie zachowanie zasad bezpieczeństwa ( w domu, szkole, instytucji publicznej), problematyka zatruć tlenkiem węgla oraz bezpieczeństwo pożarowe w budynkach mieszkalnych. Prace wraz z oświadczeniem rodzica prosimy złożyć do 15 listopada 2021 roku u wychowawcy lub pedagoga szkolnego.

            Regulamin_konkursu_CZUJKA_na_strazy_Twpjego_bezpieczenstwa.pdf

            Oswiadczenie_rodzica_opiekuna_(1).pdf


          • Pielgrzymka do Katedry Radomskiej oraz na Święty Krzyż

          • W piątek 5 listopada 2021 roku grupa uczniów z klas  II-VIII wzięła udział w wyprawie na Święty Krzyż (inaczej Łysą Górę).

            Wyjazd rozpoczęliśmy spotkaniem oraz modlitwą w kościele parafialnym w Łagowie.

            Następnie uczniowie uczestniczyli we Mszy św. w Katedrze Radomskiej, po której kustosz Muzeum Katedralnego opowiedział o historii katedry oraz sprawujących posługę biskupach. Uczestnicy mogli zobaczyć groby m.in. tragicznie zmarłego biskupa Jana Chrapka, jak również relikwie Świętego Jana Pawła II ( w postaci kropli krwi). Usłyszeliśmy również historię cudownego wyzdrowienia po wypadku Piotra Kubicy, który został pobłogosławiony tymi właśnie relikwiami przez kardynała Dziwisza. Podczas zwiedzania muzeum uczniowie mogli zobaczyć m.in. ornaty biskupie, a także pamiątki po byłych biskupach radomskich.

            Podejście na Łysą Górę - drugi pod względem wysokości szczyt Gór Świętokrzyskich (594 m.n.p.m.), zaczęliśmy od pomnika pielgrzyma Emeryka w Nowej Słupi. Następnie szlakiem, określanym mianem “drogi królewskiej”, którego trasa liczy ok. 3 km, dotarliśmy do Klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

            Na miejscu spotkaliśmy się z mnichem-oblatem, który opowiedział o historii klasztoru, oprowadził nas po krużgankach oraz kaplicy i kościele, gdzie otrzymaliśmy błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego. Razem z oblatem zwiedzaliśmy również Muzeum Misyjne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Ponadto uczniowie mogli podziwiać panoramę Gór Świętokrzyskich  z wieży widokowej, a odważniejsi weszli do krypty, gdzie spoczywają benedyktyni, którzy zamieszkiwali Święty Krzyż od 1776 r. aż do kasaty opactwa w 1819 r. oraz zmumifikowane zwłoki księcia Jeremiego Wiśniowieckiego.

            W czasie wolnym uczniowie mogli nabyć pamiątki oraz wspólnie zjedli obiad w „Piwnicy Pod Aniołami”.

            Zintegrowani i w doskonałych humorach „zeszliśmy na ziemię”, aby wrócić do domów :)  

             

          • SZKOŁA PAMIĘTA 2021

          • „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

            Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

            W ramach tegorocznej edycji programu uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wykonali prace porządkowe na cmentarzu w Łagowie, gdzie spoczywa m.in. patron szkoły ppłk. AK Józef Pawlak "Brzoza" oraz jego bliscy. Ponadto uczniowie licznie zaangażowali się w zbiórke zniczy, które 2 listopada zapłonęły na grobach osób związanych z Publiczną Szkołą Podstawową w Łaguszowie. Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz uczniom, którzy przyczynili się do przeprowadzenia ww. akcji. 

          • DZIEŃ DYNI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

          • U przedszkolaków niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została DYNIA. 28 października Smerfy, Motylki i Krasnale poznały jak zdrowe i urodziwe jest to warzywo. Dynia zainspirowała nas do wykonania prac plastycznych i zabaw muzyczno-ruchowych.

            Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Wzięliśmy udział w licznych zabawach z udziałem dyni. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.