• Podróżująca Filharmonia

• „Muzyczny spływ Wisłą”

30 września naszą szkołę oraz oddziały przedszkolne odwiedziła „Podróżująca Filharmonia” z programem, który dotyczył największej i najwspanialszej rzeki Polski – Wisły.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać wielu pięknych utworów i piosenek związanych z polską rzeką. Prowadzący opowiadał o Wiśle, wydarzeniach z nią związanych i roli jaką pełniła w historii Polski. Nie zabrakło elementów choreograficznych i zabaw muzyczno-ruchowych.

• Niespodzianka od Rady Rodziców

• W takim dniu pogoda nam nie straszna!

Dziś w szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w każdej klasie przygotowano różnego rodzaju atrakcje. Był to wyjątkowy dzień, który każda klasa obchodziła indywidualnie, jednak wszystkich połaczyła niezwykła niespodzianka, którą przygotowała Rada Rodziców, a mianowicie zakupiła grill i przygotowała pyszne kiełbaski dla wszystkich, dbając o to, aby dzieciom nie zabrakło energii do zabawy.

Dziękujemy!

• „Myślę, więc nie śmiecę”

• 28. akcja Sprzątanie Świata – Polska

Organizator - Fundacja "Nasza Ziemia" już po raz 28 zachęcała nas do podjęcia działań w ramach "Sprzątania Świata" na swoim terenie. W bieżącym roku Fundacja zwracała uwagę, że śmieci to problem globalny i nadszedł czas, aby zrobić generalny porządek w swojej okolicy.W naszej szkole były  to przede wszystkim praktyczne lekcje ekologii. Kto raz wyszedł posprzątać, nie będzie już śmiecić. To również okazja do tego, aby budować wrażliwość na naturę i problemy Matki Ziemi.Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w lekcjach poświęconych prawidłowej segregacji odpadów oraz czynnym sprzątaniu terenu wokół szkoły. Jak się okazało, energii wystarczyło nie tylko na uporządkowanie okolicy, ale też na "bitwę na liście". Był też pokaz mody z recyklingu i zajęcia, w których nadawano drugie życie przedmiotom.Pomimo mało sprzyjającej aury, wszystkim dopisywały świetne humory.Warto wspomnieć, że autorem plakatu 28. Akcji jest znakomity artysta grafik Andrzej Pągowski, który od 27 lat non profit ofiarowuje swoje prace Fundacji Nasza Ziemia.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
            Uczniowie klas IV-VIII wybierali swoich przedstawicieli w wyborach demokratycznych i tajnych, a nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwali opiekunowie SU wraz z komisją wyborczą.

Wyniki:

Przewodnicząca - Maja Wojtyniak

Z-ca przewodniczącej - Honorata Urbanek

Skarbnik - Maja Błażejewska

Sekretarz - Michalina Łepecka

Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

• III Gminne Święto Żółwia Błotnego

• W minioną sobotę, tj. 11 września 2021 roku odbyło się III Gminne Święto Żółwia Błotnego, organizowane przez Urząd Gminy w Przyłęku oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Rudkach.

Na uczestników festynu czekało mnóstwo atrakcji. Organizatorzy zadbali o każdą grupę wiekową, począwszy od strefy zabaw dla najmłodszych, a skończywszy na seniorach i ich zabawie z Zespołem Pana Zdzisława Kwapińskiego.  Każdy mógł posmakować doskonałej zupy żółwiowej, kapusty z grochem, świeżonki, żeberek w kapuście, żurku oraz kiełbasy z ogniska. Było wesoło, kolorowo i smacznie.

Świętowanie rozpoczęto przejażdżką rowerową szlakiem żółwia błotnego, z przystankiem w Borowcu, gdzie oprócz chwili wytchnienia i słodkiego poczęstunku była prelekcja dotycząca tego wyjątkowego gada.

Podczas festynu rozstrzygnięte zostały również konkursy: na przebranie w stroju żółwia, plastyczny i literacki.

Wśród zwycięzców znalazła się trójka uczniów naszej szkoły:

w kategorii I – III miejsce zajęła Klara Bik – uczennica z grupy „Krasnale”,

w kategorii II – I miejsce zajął Wiktor Nowicki – uczeń klasy III,

w kategorii III – III miejsce zajął Adam Walaszczyk – uczeń klasy IV.

Gratulujemy!

• ,,Jestem z Mazowsza – to powód do dumy”

• Pod takim hasłem Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zorganizował konkurs plastyczno-literacki dla dzieci i młodzieży. Miło nam poinformować, że wśród osób, które otrzymały wyróżnienie znalazł się uczeń naszej szkoły Wiktor Nowicki.

Serdecznie gratulujemy!

• Narodowe Czytanie 2021

• Lekturą tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania była "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Utwór przepełniony ironią i komizmem, który mistrzowsko piętnuje obłudę i zakłamanie.
            Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Przyłęku za zaproszenie, a pani Basi Urbanek-Tatar za wspaniałe przygotowanie młodzieży do udziału w tym wydarzeniu.
            W 2022 roku przewodnią lekturą będą "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.

• Konkurs "Żółw błotny" oraz rajd rowerowy!

Konkurs adresowany jest do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych w Gminie Przyłęk i odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych:

• Grupy przedszkola i oddział „0” – konkurs na przebranie w stroju „żółwika”,
            • Klasy I-III – konkurs plastyczny, prace wykonane dowolną techniką, format A4 lub A3,
            • Klasy IV-VIII – konkurs literacki żółwia błotnego – wiersz wydrukowany na formacie A4.

Szczegóły w linku.